Garou - neoficiální český web

Rozhovory

Tři české od Péti

Velikonoční nadílku Vám připravila Péťa:
1) PDF - článek "Nejsem hvězda, tou je Quasimodo"
2) Jak Garou málem nedojel aneb Garou vs. vlak z Polska do Čech
3) Scan článku "Garou - vykopávač citů" z časopisu Rock&Pop
>> Článek "Nejsem hvězda, tou je Quasimodo" <<

Znáte tu veselou historku, jak Garoua vyhodili v Katowicích z vlaku?

Pokud ne, tak je tady malý vzpomínkový příspěvek.

Na začátku se musíme vrátit do roku 2004, přesněji do dne 5.června 2004, kdy Garou byl na svém turné Reviens v Polsku. V sobotu tam odehrál svůj koncert v katovické hale a v pondělí už ho očekávali v Praze, na jeho prvním českém vystoupení. Celá story proběhla v noci ze soboty na neděli okolo 0.30 hod.

Po koncertě se Garou a jeho tříčlenný doprovod vydal na zdejší nádraží, aby vyzkoušel vlakové spojení Warszawa – Katowice – Praha – Vídeň a pochopitelně, a aby poznal zdejší kraj a krásnou okolní krajinu, zejména část Slezska a sever Moravy by na něj udělala velký dojem. Jenže jeho cesta se nekonala. Průvodčí mu neprodal jízdenku na zavazadla, která měl zpěvák navíc. Garou chtěl zaplatit v eurech, ale průvodčí odmítl je přijmout a chtěl, aby mu zpěvák zaplatil v českých korunách, protože se vlakem chystá do Čech. Ale Garou žádné koruny neměl a průvodčí ho i ostatní vykázal z vlaku. Chudák Kanaďan si myslel, že když je v Evropské Unii, tak se všude platí eurem. Tak museli všichni z vlaku vystoupit.

Po chvíli přesvědčování nakonec Garou rezignoval a rozhodl se, že pojede do Prahy autem. Pak přiběhl další průvodčí a začal se zpěvákovi omlouvat, ale bylo už pozdě a všichni odjeli z nádraží. Do Prahy se nakonec Garou přece jen dostal, ale cesta byla určitě náročnější než si představoval.


A aby si udělal legraci z celé příhody, tak se o tom taky zmiňuje na svém DVD Routes, kdy vzpomíná „Le train de Pologne“. A v klipu „Passe ta route“ zase můžete poznat několik záběrů z nádraží a jak vystupuje z osudného vlaku. 

Napsala Péťa


Žádné komentáře