Garou - neoficiální český web

Rozhovory

Rozhovor s Garou

Zdroj: mix.cz
Charismatický kanadský zpěvák Garou zavítal před časem do Prahy. O jeho návštěvě i spolupráci s Celine Dion či Bryanem Adamsem si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.

Jak tak slavný kanadský zpěvák přijde na nápad podívat se do malé země v Evropě?... Co vás na Česku láká?

V době, kdy jsem byl zpěvák ve svém rodném městě uprostřed ničeho, jsem snil o návštěvě Prahy, aniž bych věděl, že někdy budu mít šanci sem přijet. A potom co se všechno semlelo -  tři roky v muzikálu, vlastní kariéra - jsem byl nadšen z této možnosti. Jsem také nadšen z myšlenky uspořádání showcase – je to poprvé co dělám showcase v tak malém clubu v místě, kde mě nikdo nezná. Je to skvělé.

Přečetla jsem si někde, že jste v pěti letech uměl hrát na několik hudebních nástrojů… Je to pravda?

Svojí první kytaru jsem dostal ve třech letech, na piano jsem se učil od šesti dva roky. Ve škole jsem se učil na trumpetu, takže dohromady na tři nástroje.

Jako hobby vás zajímala také archeologie… Zabýváte se jí ještě?

Ne opravdu, byl to můj dětský sen a já si myslel, že být archeologem znamená objevovat nové civilizace a to dokonce před Indiana Jonesem, ale pak když jsem ho viděl tak sem si řekl: jo, tohle chci dělat! Pak jsem si ale uvědomil, že archeologie je spíše o „kopání“.

Hrál jste jako stovky a tisíce začínajících umělců v metru nebo na ulici… Kdy se to změnilo a stal jste se muzikálovou superstar?
 
No, nebyl bych tady kdybych nezpíval po barech v Quebecku a  jednoho dne tam nepřišel člověk, pracující pro Notre Damme the Paris.  Byl velmi známý tím, že poskytoval umělcům šanci prosadit se ve Francii – tak jako Celine Dion a dalším. To byla obrovská šance, která mi nakonec totálně změnila život. Změnil jsem i svoji muziku, protože v barech jsem zpíval více rock a rythm & bluesové věci, a to proto, že jsem šel hrát a zpívat do muzikálu postavu Quasimoda a hned první píseň se stala obrovským hitem ve Francii. Moc se mi to líbilo, protože já jsem nebyl hvězda, ta hvězda byl muzikál. Tam sem se také začal učit co znamená showbusiness.

Spolupracoval jste s Celine Dion. Jak tato spolupráce začala? Čím jste ji přesvědčil o svých kvalitách?

No vlastně to bylo tak, že oni oslovili mě. Hrál jsem v muzikálu a ona se přišla podívat, moc se jí to líbilo, a když připravovala svoje poslední vystoupení (před dvouletou pauzou) Show Of The Millenium, čili v prosinci 1999, oslovila některé zpěváky z Quebecku aby s ní zpívali duety. Já tam byl také a tři dny před koncertem mě ona a její manžel pozvali na večeři. Pak mi Celine řekla: „právě hodlám přestat na dva roky s vystupováním, ale přemýšleli jsme o vybudování mezinárodní kariéry nějaké nové hvězdy“, to bylo velmi zajímavé, a pak řekla: „ a přemýšleli jsme o Tobě.“ Málem mi z toho přeskočilo... A Celine mi řekla: „ my máme skvělý mezinárodní tým po celém světě a byli bychom rádi, kdybys byl součástí tohoto týmu.“ Takže další skvělá příležitost.

A s Bryanem Adamsem?

Na té Celininé show, Show of the Milenium, byl i Bryen Adams. A o půlnoci si pamatuji, že to byl třetí člověk se kterým jsem si podal ruku k blahopřání k novému roku. Pak jsme se setkali a on mi slíbil, že mi napíše píseň na mojí první desku.

Den před vámi byl v Praze Paul McCartney. Byl jste se podívat na jeho koncertě?

Bylo to báječné. A je to pro mě poprvé...tyto poslední dva dny byly pro mě jako návrat k samotným počátkům. Protože s mojí první kapelou v mých 14-ti letech jsme hráli hlavně písničky Beatles. V té době jsem měl také hodně vysoko hlas a zpíval jsem hlas McCartneyho. Zároveň jsem byl také kytarista kapely – takže jsem byl něco mezi Georgem Harrisonem a Paulem McCartneym. Po mnoha letech Harrison přišel na jeden z mých koncertů a rozhodl se jít do toho s námi a hrál s námi přes hodinu, takže jsme zpívali společně, těsně před tím, než zemřel. A vidět McCartneyho show včera bylo pro mě úžasné, bylo to jako dívat se na svého učitele. A dnes večer, zpívat v baru, to se mi nepodařilo přes 7 let a moc mi to schází. Je to opravdu jako návrat do minulosti.

 

zdroj: Sonymusic

Žádné komentáře